موتورسواری بانوان

موتورسواری بانوان در کرمانی دیگر یک رویا نیست

موتورسواری بانوان کرمانی شروع شد.

گرچه برای موتورسواری بانوان در قانون منعی در نظر گرفته نشده است؛ اما تا کنون پلیس راهور با استناد به قانون غیر شفاف از صدور گواهینامه برای بانوان جلوگیری به عمل آورده است. همین امر باعث شده تا بانوان علاقه‌مند به موتور سواری که پر تعداد هم هستند اغلب برای تجربه این فعالیت هیجان انگیز،جذب افراد غیر حرفه‌ای که آموزش های لازم را در این زمینه کسب نکرده اند شده و در محیط های پرخطر اقدام به موتور سواری و انجام حرکات خطر آفرین کنند. این دست اقدامات معمولا منجر به بروز حوداث ناگوار نیزمیشود. گواه این ادعا آمار بالای تصادفات موتورسواران با حرکتهای نمایشی در محور هفت باغ در کرمان میباشد.
مهدی ایرانمنش موسس و مدیر باشگاه و پیست اتومبیلرانی و موتور سواری افشید کرمان که به تازگی مجوز آموزش موتورسواری و اتومبیلرانی تخصصی را دریافت نموده است. در اقدامی قابل توجه آموزش موتورسواری برای بانوان را در کرمان را در اولویت قرار داده است.
وی در مورد موتورسواری جوانان و به طور خاص بانوان میگوید:

( من خلبان هستم و عادت دارم به مسائل به صورت ریشه ای نگاه کنم. آمار بالای تصادفات موتور سواری جوانان در سطح شهر کرمان و مسیر گردشگری هفت باغ که معمولا بانوان هم جز آمار تلفات آن هستند ، نشان از نبود زیرساخت‌های مناسب برای این رشته است. به طوری که شاهد هستیم که این ورزش به کف خیابان های کرمان کشیده شده است و تمام تفریح جوانان کرمانی به اصلاح “دور دور کردن” در خیابان حمزه و یا مسابقات خیابانی در بلوار حجاج خلاصه شده است. هرچند نیروی انتظامی به این موضوع ورود کرده است لیکن در صورت وجود زیر ساخت این اتفاقات خیابانی به پیست منتقل و رنگ و بوی ورزشی خواهد گرفت.)
شهر کرمان دارای چهار پیست می باشد . پیست موتورکراس و پیست کارتینگ جنگل قائم متعلق به شهرداری که در اختیار هیات موتورسواری و اتومبیلرانی می باشد و دو پیست کارتینگ ماندگار و هفت باغ که متعلق به بخش خصوصی است در حال حاضر تعطیل می باشد.


وی ضمن معرفی پست افشید ادامه داد:( پیست افشید واقع در کیلومتر 8 جاده ماهان به مدد مربیان حرفه ای در رشته های مختلف موتورسواری و اتومبیلرانی که همگی قهرمانی کشور را در کارنامه خود دارند تمرینات ،مسابقات و آموزشهای مختلف را برنامه ریزی نموده اند و به طور خاص برای تسهیل موتور سواری بانوان؛ چهار سطح مبتدی ،پایه، آماتور و حرفه ‌ای و با فراهم نبودن تمام تجهیزات مورد نیاز، زمینه مناسب برای آموزش بانوان فراهم شده است .
به منظور تجربه این فعالیت هیجان انگیز برای تعداد بیشتری از بانوان امکان استفاده از موتورهای مجموعه بدون نیاز به ثبت نام و شرکت در کلاس ها برای بانوان فراهم شده تا بانوان بتواند لذت موتور سواری در مسیری چند کیلومتری اما به صورت امن را داشته باشند.پنچشنبه های موتورسواری بانوان هدیه افشید به بانوان کرمانی است.


موسسه باشگاه اتومبیلرانی و موتورسواری افشید در ادامه مژده ای نیز برای کرمانی‌ها داشت. او با عنوان موضوع که مسابقات درگ 400 متر که پیش‌تر فقط در پیس آزادی تهران برگزار میشد، عنوان کرد ( با فراهم شدن پیست مناسب ،از این پس در کرمان نیز امکان برگزاری مسابقات درگ فراهم شده و اولین دوره استانی این مسابقات در کرمان در اواخر مرداد ماه برگزار خوهد شد که در صورت موفقیت آمیز بودن میزبان مسابقات کشوری خواهیم بود.
affshidcarclub@

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *