مهم باهم بودن ماست

“الیشی” بلاگر گردشگری  کرمانی

این روزها که به دوره تکنولوژی شهرت پیدا کرده است،اینترنت و فضای مجازی جزء جدایی ناپذیر زندگی ما محسوب میشوند.و اکثر انسان ها مدتی از زمان خود را در این فضا سپری میکنند.
خواه‌ناخواه این عصر واژگان و اصطلاحاتی وارد  ادبیات کرده است. یکی از این واژگان که امروز بسیار به گوش میخورد واژه “بلاگر” است.
در واقع بلاگر کسی است که در زمینه خاصی دارای تخصص است و در  زمینه تخصصی خود به تولید محتوا برای دیگران مشغول است.
نشریه زن و اجتماع مصاحبه ای با دو نفر از بلاگرهای کرمانی انجام داده است. elishi_kerman”” نام صفحه اینستاگرام ایشان است که در آن به طور تخصصی به معرفی جاذبه های گردشگری کرمان میپردازند.

_لطفا خودتون معرفی کنید
الی و شیرین هستیم ، متولد اسفند و اهل کرمان

_ایده “الیشی” ازکجا آمده و چرا “بلاگری گردشگری” را انتخاب کردید ؟
ما تحصیلات دانشگاهی را تا مقطع کارشناسی ارشد عمران و حقوق  ادامه دادیم اما چون هر دو نفر به طبیعت و گردشگری علاقه داشتیم،دوره های مربوط به گردشگری را هم گذراندیم و هر دونفر لیدر رسمی هستیم.این علاقه زیاد به گردشگری باعث شدبه این فکر کنیم که؛ در کرمان خودمان مکان هایی  وجود دارد که روزانه افراد زیادی از کنارشان عبور میکنند  اما اطلاعاتی راجع به آنها ندارند. پس تصمیم گرفتیم به معرفی جاذبه های گردشگری کرمان بپردازیم و چه جایی بهتر از اینستاگرام
_چه معیارهایی برای انتخاب مکان فیلمبرداری در نظر میگیرید؟
الویت ما معرفی مکان های تاریخی هست.با توجه به این مسئله مکان انتخاب و محتوای مناسب با اون تولید میکنیم

_به جز شما دونفر چه افرادی را در تیم حضور دارند؟
خیلی از دوستان هستن برای فیلمبرداری به ما لطف میکنند ، همینطور بعضی پست ها نیازمند معرفی توسط شخص خبره هست که از افراد دعوت می‌کنیم در کنارمون باشند اما ایم افراد موقتی هستند و همینجا از همشون سپاسگزاریم

_فعالیت خودتون از چه زمانی و با چه میزان سرمایه اولیه شروع کردید؟
تقریبا از عید ۱۴۰۰ بدون هیچ سرمایه و حمایتی این فعالیت و شروع کردیم.سرمایه ما،علاقه و ایمان به مهارت‌هایی بود که داشتیم

_آیا تا الان تاثیر گذار بوده‌اید؟
قطعا بدون تاثیر نبودیم، خیلی وقتا، رستوران ،کافه، بازار  رفتیم، دوستانی بودن که اظهار آشنایی کردن و  آمدند و با هم عکس گرفتیم؛اینها همه نشان میدهد که ما  دیده و شنیده شده‌ایم و کرمانی ها مارا می‌شناسند.

_فرمودین که بدون سرمایه شروع به کار کردید,پس هزینه ها  را از چه طریق تامین میکنید؟
همونجور که گفتم هر دو نفر ما لیدر رسمی هستیم به همین واسطه برنامه های تور برگزار میکنیم. از طرفی تبلیغات هم قبول میکنیم اما برای قبول تبلیغ ملاک‌هایی داریم.مهمترین ملاک ما برای قبول تبلیغ همخوانی داشتن با محتوای  صفحه “الیشی” هست.بعد با توجه به موضوع سناریو تعریف میکنیم وبر اساس سناریو محتوای تولید میکنیم.

_ در حین انجام کام کار خاطره جالبی هم بوده که برامون تعریف کنید

خاطره که خیلی داریم بالاخره کار ضبط بدون توپوق زدن نمیشه. کل”الیشی” برای ما خاطره است،مهم با هم بودنمونه
_سخن آخر
 تمام تلاش  ما این هست که کار بزرگی در خور نام کرمان انجام بدیم،اما لازم داریم که مورد حمایت قرار بگیریم.خیلی وقت‌ها در تهیه یک پست،مسئولین آن مکان با ما همکاری نکردند،در صورتی که مطمینا اگه شهر دیگه ای بودیم جور دیگه ای باما رفتار میشد و بیشتر مورد حمایت قرار میگرفتیم چون در راستای معرفی کرمان قدم برمیداریم و این مورد در رشد صنعت گردشگری در کرمان قطعا تاثیرگذار خواهد بود. ما حتی  بناهایی که تا الان پست کردیم، بابت هیچکدوم هزینه ای دریافت نکردیم.مطالب مشابه

از همین نویسنده ...

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *