به اشتراک گذاشتن اندیشه و احساس

به اشتراک گذاشتن اندیشه و احساس

24 آبان ماه؛ روز کتاب و کتابخوانی است. کتاب و کتابخوانی! چه واژه های غریبی شده اند این دو! در این روزگاری که تبلت ها و گوشی های اندروید جای خود را در میان مردم باز کرده اند. اما ای کاش کمی پیش از این که فرهنگ کتابخوانی به طور کامل از بین برود بار دیگر به سراغ کتاب های نخوانده مان برویم و نگذاریم فرهنگ و ادبیات غنی کشورمان در قفسه ای از کتابخانه ها زیر گرد و غبار مدفون شوند.

شاید بهترین گزینه برای حل این بحران خواندن قصه ای هر چند کوتاه برای فرزندانمان باشد. همان طور که مادران و مادربزرگ های ما شب ها قبل از خواب با قصه های خود، احساس ما را تا عمق حوادث داستان فرو می بردند تا با آرامش به خواب برویم. این روزها جامعه ما نیاز دارد به تربیت فرزندانی که با جان و دل میراث ادبی خود را حفظ کنند و نام شاعران و نویسندگان بزرگی که توانستند با آثار با ارزش خود نام ایران و زبان فارسی را به جای جای دنیا ببرند، گرامی بدارند.

نا گفته نماند که سرانه مطالعه و نشر کتاب در یک کشور به طور مستقیم با عقب ماندگی و توسعه آن در ارتباط است. چه خوب می شود با جا انداختن دوباره فرهنگ کتابخوانی، هم موجب پیشرفت و توسعه کشورمان و هم پیشرفت و توسعه افکار و زندگی خودمان شویم.

یادمان باشد با هدف مشخصی کتاب بخوانیم و بدانیم همان قدر که برای خرید لباس مورد علاقه مان وقت صرف می کنیم، برای خرید و انتخاب یک کتاب مناسب وقت نیاز داریم. و چه بهتر این که کتاب های مفید و خوبی را که می خوانیم به دوستان خود معرفی و آن ها را در تجربه های خوبمان شریک کنیم.

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *