“قلب شکسته” در زنان مسن بیشتر دیده میشود

سندروم قلب شکسته در بین زنان مسن رایج تر است

 

به نقل از مدیسن نت، در مطالعه انجمن قلب آمریکا ۱۳۵,۴۶۳ مورد سندرم قلب شکسته در بیمارستان‌های ایالات متحده از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفت. آنها به افزایش مداوم این سندرم بین زنان و مردان پی بردند درحالیکه زنان بالغ بر ۸۸.۳ درصد را تشکیل می‌دادند.

سندرم قلب شکسته که بر اثر استرس جسمی یا احساسی ایجاد می‌شود، باعث می‌شود که محفظه پمپاژ اصلی قلب به طور موقت بزرگ شده و پمپاژ ضعیف شود. بیماران درد قفسه سینه و تنگی نفس را که علائم مشابه علائم حمله قلبی است، تجربه می‌کنند.

اگر آنها از مرحله اولیه بیماری جان سالم به در ببرند، اغلب می‌توانند طی چند روز یا چند هفته بهبود یابند. با این حال، اثرات طولانی مدت هنوز در حال مطالعه است. علیرغم بهبود عملکرد ماهیچه‌های قلب، برخی از مطالعات نشان می‌دهد افرادی که سندرم قلب شکسته داشته اند در معرض خطر بیشتری برای حوادث قلبی عروقی در آینده هستند.

به گفته چنگ، «تحقیقات بیشتری برای درک خطرات و دلایلی که نشان می‌دهد سندرم قلب شکسته بر زنان میانسال تا مسن تأثیر می‌گذارد، ضروری است.»

به گفته محققان، ورود به دوره یائسگی می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.
سندرم قلب شکسته، که یک بیماری تهدیدکننده جان است و علائم آن شبیه حمله قلبی است، در بین زنان 50 سال به بالا به شدت در حال افزایش است.

 

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *