فواید زنجبیل

 فواید زنجبیل

مکاتب درمانی در جهان برای لاغری شیوه های مختلفی را پیشنهاد می کنند که بهترین و کارآمدترین آنها شیوه ای است که با تمرکز بر رژیم غذایی و اصلاح برنامه غذایی، به افراد توصیه می کنند با انجام حرکات ورزشی در مدت زمان مشخصی به کاهش وزن خود کمک کنند. این شیوه که توسط بسیاری از مکاتب درمانی به مراجعان توصیه می شود، مصرف گیاهان دارویی، سبزی ها و خوراکی های طبیعی را در رژیم غذایی سه گانه مهم ترین عامل برای کنترل وزن و پیشگیری از ابتلا به اضافه وزن می دانند.

 چربی سوز طبیعی بخورید

گنجاندن زنجبیل و سیر در برنامه غذایی یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن است. این گیاه دارویی به دلیل خاصیت چربی سوزی که دارد، اگر همزمان با مصرف غذا مصرف شود می تواند به چربی سوزی و کنترل افزایش وزن پرداخته و حتی در مواردی به کاهش وزن نیز کمک کند. برای مصرف این گیاه می توانید از پودر گیاه خشک شده زنجبیل در ماست یا غذا استفاده کنید یا این سبزی را به صورت تازه تفت داده و با کمک آن غذاهای خود را طبخ کنید. این گیاه به دلیل داشتن ماده ای اسیدی در بافت خود آنزیم های معده را تحریک کرده و موجب افزایش سوخت وساز و متابولیسم بدن می شود.

 با زنجبیل کالری بسوزانید

همه افرادی که به کاهش وزن اهمیت می دهند با کالری آشنا هستند و می دانند که سوزاندن کالری های اضافه در بدن یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به وزن ایده آل است. زنجبیل به دلیل خواصی که دارد، موجب تقویت حرکات حلقوی ماهیچه های دستگاه گوارش می شود و به این ترتیب شرایط بهتری را برای هضم و جذب موادغذایی در دستگاه گوارش به وجود می آورد، ضمن آن که موجب افزایش سوخت و ساز چربی ها و کالری های اضافه در بدن می شود.

 کنترل چاقی درونی با گیاه درمانی

زنجبیل به صورت پودر شده یا رنده شده به همراه مواد غذایی تاثیر زیادی در کاهش جذب کلسترول خون و سطح کلسترول کبد دارد.
مصرف این گیاه دارویی موجب از بین رفتن کلسترول در جریان گردش خون شده و در نهایت موجب دفع آنها از بدن می شود. بنابراین گنجاندن این گیاه دارویی در برنامه غذایی به انسان کمک می کند تا به تعدیل و کنترل میزان چربی دریافتی در بدن بپردازد و از جذب چربی های اضافی درون اندام ها و بافت ها نیز پیشگیری کند.

 

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *