شهرک‌های صنعتی

شهرک‌های صنعتی زمینه‌ساز اشتغال بانوان

شهرک‌های صنعتی زمینه‌ساز اشتغال بانوان

 

«فرشاد مقیمی» در نشست هم‌اندیشی بانوان شاغل در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های تابعه استانی با تأکید بر نقش کلیدی زنان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… اظهار کرد: بزرگان و گذشتگان زنان را “رب البیت” خطاب می‌کردند که این تعبیر به نقش والا و جایگاه حائز اهمیت زنان در فعالیت‌های خانواده اشاره دارد.

وی با اشاره به برخی آمارها در حوزه اشتغال زنان، اضافه کرد:

از ۲۳ میلیون نفر شاغل در کشور نزدیک به ۴ میلیون نفر بانوان هستند که ۱۳ درصد از اشتغال کشور در فعالیت‌های اقتصادی را شامل می‌شوند.

همچنین ۸ میلیون نفر در حوزه صنعت مشغول به کار هستند که از این تعداد یک میلیون و ۳۸۰ هزار نفر بانوان و ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مردان هستند که سهم زنان از اشتغال حوزه صنعت نیز حدود ۱۳ درصد است.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: از مجموع بیش از ۱۰۴ هزار قرارداد منعقد شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور نیز ۷ هزار و ۴۲۳ قرارداد مربوط به بانوان صنعتگر و تولیدکننده است. ۲ هزار و ۴۸۰ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با محوریت و مدیریت بانوان در حال فعالیت است که بیش از ۴۲ هزار شغل به وجود آورده‌اند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در ادامه سخنان خود با یادآوری نقش کلیدی زنان در توسعه پایدار از آن‌ها خواست در مسیر رشد، پیشرفت و تعالی خود مطالبه محور باشند.

مقیمی، خاطرنشان کرد: روی موضوع شایسته‌سالاری در انتصابات به شدت متمرکز هستم و به اجرایی شدن تمامی تکالیف قانونی بر عهده سازمان پایبندم.

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *