دختر دوچرخه سوار مورد حمله اشخاص ناشناس قرار گرفت

 

متین معززی متولد سال 71 و سا کن علی آباد کتول در استان گلستان است. وی از سال 93 در اردوهای تیم ملی حضور داشته و عناوین قهرمانی متعددی در این زمینه کسب کرده است. آنچه که ما را بر آن داشت تا با او به گفتگو بنشینیم نه افتخارات ملی او و نه سابقه مربیگریش است بلکه خشونتی است که بر وی روا شده است. قهرمان اسکیت سرعت زنان ایران در حال تمرین دوچرخه سواری، مورد حمله یک موتور سوار قرار می گیرد و…

شرح این ماجرا را از زبان خود او می شنویم.

ورزش حرفه ای شما چیست؟

اسکیت! اما چون این دو ورزش اسکیت و دوچرخه سواری به علت درگیر کردن عضلات مشابه، دارای تمرینات مکمل هم هستند، باید تمرینات دوچرخه سواری به صورت جدی انجام داد.

چرا ورزش اسکیت را انتخاب کردید؟

شروع ورزش اس یت من در سن ١٠ سالگی بوده ه از پدرم کفش اسکیت جایزه گرفتم. بعد از آن مورد حمایت همه جانبه پدرم بودم و این رشته را به صورت حرفه اى ادامه دادم.

آیا در ورزش اسکیت یا دوچرخه سواری تبعیضی بین خانم ها و آقایان از جانب فدراسیون یا حتی جامعه اعمال میشود؟

بله ١٠٠ درصد! متأسفانه در زمینه های دریافت مجوز و مکان مناسب برای تمرین نسبت به آقایان با محدودیت های فراوانی روبرو هستیم. در واقع دغدغه اصلی نداشتزمین و نبود یک فضای امن برای تمرین است. نداشت اسکورت، تصادف و بیتوجهی رانندهها از دیگر مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

این مشکلات برای آقایان وجود ندارد؟

از نظر امکانات تا حدودى آقایان هم مشکلات  دارند؛ اما به نظر می رسد فراهم کردن امکانات  و محیط تمرین از طرف مسئولین براى آقایان راحت تر شده است.

مدتی قبل یک اتفاق نا گوار برای شما رخ داد!

دی ماه سال گذشته به همراه دو تن از هم تیمی هایم که آقا هم بودن در جاده اصلی شهر مشغول تمریندوچرخه سواری بودیم و در حالی که من نفر وسط بودم،یک موتور با دو سرنشین با سرعت بالا از کنارم رد شد.یکی از آنها با لگد مرا از مسیر منحرف کرد به نحوی که سمت چپ بدنم به شدت با زمین برخورد کرد و از ناحیه آرنج و زانو دچار آسیب دیدگی شدم.

بابت یادآوری و صراحتم در سوال از شما عذر میخواهم. اما آیا هنگام وقوع اتفاق توهین کلامی هم شد؟ اگر تمایل ندارید پاسخ ندهید!

نه حرف نزدند. فقط صداى موتور خیلی  زیاد بود. چون خیلی به من نزدیک شد. هم به من تنه زد و هم با لگد پرتم کردند. هر دو نفرشان تنه زدند و نفر دوم لگد زد.

آیا به مراجع قانونی شکایت کردید؟

بله، شکایت  کردم و در حال پیگیرى است.

با توجه به رسانه ای شدن این موضوع چه بازخوردی از جامعه و یا فدراسیون شاهد بودید؟

از طرف هیأت استان حمایت لازم شدم و قول پیگیری و حمایت دادند؛ ول مقامات بالاتر اهمیت قائل نیستند وپاسخگو نبودند. از طرف جامعه هم هزاران پیام دلگرم کننده براى ادامه دادن این راه گرفتم. و از طرف مسئولین هم دعوت به سکوت  شدم.

با توجه اینکه همراهان شما آقا بودند و فقط شما مورد حمله واقع شدید، آیا می توان این گونه برداشت کرد که این خشونت یک خشونت جنسیتی بوده است؟

در این مورد نمی توانم با قاطیت نظری بدهم. چون نمیدانم شخصی که مرتکب این گونه رفتارها می شود چه تفکری دارد؛ اما امیدوارم که این گونه نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *