حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی

گروه‌های آسیب‌پذیر در منجلاب آسیب‌های اجتماعی، کودکان و نوجوانان مناطق حاشیه نشین هستند؛ گروهی که به دلیل اقتضائات سنی و شرایط روحی و روانی خود در برابر این مخاطرات اجتماعی آسیب‌پذیرتر هستند.

در واقع می توان چنین استنباط نمود که ریشه ی اغلب آسیب پذیری های کودکان و نوجوانان را باید در عدم آشنایی کافی آنها با مهارتهای اجتماعی دانست ؛به طوری که نقطه ی کوری در رشد شخصیت دلخواه و اجتماعی جوانان وجود دارد وآن این است که متاسفانه کودکان و نوجوانان خود را نشناخته اند وبه توان وقدرت فراوان خود را باور ندارند،به علاوه از شرایط وموقعیت اجتماعی خود آگاهی ندارند.

لیکن دفتر تسهیلگری و توسعه محلی بنی هاشم روز جهانی و هفته ملی کودک که با شعار ” حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی ” نامگذاری شده است را در خصوص جریان سازی لازم برای مسئله کودکان اسیب دیده و در معرض آسیب که یکی از مسائل اولویت دار در این محله می باشد را  مغتنم شمرده است. و با برگزاری آیین‌های هفته ملی کودک با شعار حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی در راستای تحقق اهداف شعار این هفته، برنامه‌های گسترده، جذاب و متنوعی  بویژه پخش فیلم با همکاری  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در دو قسمت از محله انتهای بهاران( کارتن سازی) و خیابان علی اصغر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار گردید

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *