باور نمی‌کردند مدال بیاورم ،اولین حضورم در مسابقات جهانی بود

فاطمه اسدی؛ اولین مدال‌آور جهانی کیک بوکسینگ در رده جوانان از ایران: باور نمی‌کردند مدال بیاورم
اولین حضورم در مسابقات جهانی بود

زن و اجتماع

در میان نوجوانانی که هنوز در پیچ و خم کسب تجربه و شناخت خود هستند؛ نوجوانانی وجود دارند که به خوبی نقشه راه و اهداف خود را مشخص کرده اند و در حال رسیدن به آن هستند. فاطمه اسدی یکی از این نوجوانان است. او که پیش‌تر در انشا خود از کسب مدال جهانی نوشته بود؛ تنها بعد از گذشت سه سال، مدال جهانی اش را به گردن آویخت. در حقیقت او نوجوانی است که در ابتدای جوانی رویای خود را در جهان واقعی لمس کرده است. این دارنده مدال نقره جهانی،‌‌ برای به دست آوردن این مدال،با دارندگان رتبه‌های چهارم و پنجم جهان مبارزه کرده و موفق به شکست آنها شده است. او می‌تواند به عنوان الگوی مناسبی برای نوجوانان مطرح شود.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

فاطمه اسدی ۱۷ سال سن دارم در حال حاضر محصل پایه۱۲ رشته ادبیات هستم. در رنکینگ جهانی رشته کیک‌بوکسینگ رتبه ۱۲ دارم.

 

از چه زمانی و چطور وارد این ورزش شدید؟

سه سال و سه ماه پیش بواسطه یکی از دوستانم به این ورزش وارد شدم.البته دوستم بعد از مدتی این ورزش را رها کرد اما من به این ورزش علاقه مند شده بودم و ادامه دادم.

تا کنون چه مقام‌هایی کسب کرده‌اید؟!

تا الان چهار مدال به دست آوردم که مهم‌ترینش دو مدال جهانی در استایل موزیکال فرم و مبارزه هست. این مدال‌ها از اولین حضورم در مسابقات جهانی و بر خلاف باور اطرافیانم بود.

عکس العمل خانواده زمانیکه متوجه شدند تصمیم دارید ورزش رزمی انجام دهید چه بود؟

زمانیکه این موضوع را با خانواده مطرح کردم، با مخالفت آنها روبرو شدم با اصرار زیاد توانستم این ورزش را شروع کنم. البته دلیل اصلی برای مخالفتشان نگرانی از آسیب دیدن من بود.

در حال حاضر چطور؟!

‭ ‬الان‭ ‬مشوق‭ ‬اصلی‭ ‬من‭ ‬هستند‭. ‬من‭ ‬حمایت‭ ‬و‭ ‬پشتیبانی‭ ‬همه‭ ‬جانبه‭ ‬آنها‭ ‬را‭ ‬دارم‭. ‬ورزش‭ ‬ما‭ ‬کیک‭ ‬بوکسینگ‭ ‬واکو‭ ‬معتبرترین‭ ‬کیک‭ ‬بوکسینگ‭ ‬هست‭ ‬که‭ ‬زیر‭ ‬نظر‭ ‬سازمان‭ ‬جهانی و در آسیا هم کنفدراسیون کیک‌بوکسینگ آسیا (واکو اسیا) به ریاست دکتر ناصر نصیری می‌باشد‭ ‬و‭ ‬کاملا‭ ‬کنترل‭ ‬شده‭ ‬انجام‭ ‬می‌شود،‭ ‬‌بنابراین‭ ‬با‭ ‬حداقل‭ ‬آسیب‭ ‬همراه‭ ‬است‭.‬

به جز شما کسی از اعضای خانواده هم ورزش قهرمانی انجام می‌دهند؟

خیر جز من کسی از اعضای خانواده ورزشکار نیست(با خنده). در حقیقت جز من،هیچ یک از اعضای خانواده ورزش نمی‌کنند.

در مسیر رسیدن به این موفقیت چه چالش هایی را پشت سر گذاشته‌اید؟

چون محصل هستم باید میان زمان تمرین و درس تعادل برقرار می‌کردم. از طرفی بخاطر مسابقات باید تغذیه مناسب و خواب کافی داشته باشم. برای قهرمانی باید از یک سری از تفریحاتی که هم سن و سال.های من داشتند چشم پوشی می‌کردم. مثلا روزهایی می‌شد که اصلا از تلفن همراهم استفاده نمی‌کردم.

چه برنامه ای برای آینده دارید؟

به تدریس علاقه دارم، خیلی دوست دارم تا در آینده بتوانم تجربیات و آموخته‌هایم را در اختیار دیگران قرار دهم. حتما رشته تربیت بدنی را انتخاب خواهم کرد و در تحصیل را در کنار ورزش قهرمانی ادامه خواهم داد.و البته که هدف هر ورزشکاری قهرمانی المپیک است.

چه سخنی با دختران هم سن خود دارید؟!

هدفتان را در زندگی مشخص کنید. برای آن تلاش کنید و اجازه ندهید کسی مانع رسیدن شما به هدفتان شود. وقتی روی هدف مشخص شده تمرکز کنید، تمام تلاش خود را به کار خواهید بست تا به آن دست یابید. تلاش و استمرار دو مولفه اصلی برای موفقیت هستند.

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *