کار آفرینی به روایت زنان

طبق تعریف کارآفرین در فرهنگ دهخدا،کارآفرین به کسی اطلاق میشود که با شناسایی فرصت ها و بسیج منابع اقدام به راه اندازی کسب و کارجدید میکند. در واقع  کارآفرینی ( Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک  ناشی از آن اطلاق می‌شود و بر کسی پوشیده نیست که کارآفرینی مسیر راحت و به دور از چالشی نبوده و نیست.

اما این مسیر قطعا برای بانوان با چالش های بیشتری همراه خواهد بود به منظور تسهیل مسیر کارآفرینی برای بانوان بخش بانوان کارافرین اتاق بارزگانی ایران و سوئیس که زیر مجموعه اتاق بازرگانی ایران بشمار میرود، به منظور افزایش توان اشتغالزایی بانوان کارافرین، با ایجاد بستر همپوشانی مهارت ها و به اشتراک گذاشتن  پتانسیل های هر رسته و گروه کسب وکاری بانوان در آذرماه سال 97 و  در جهت ارتقای مهارت ها و توانمند سازی به بانوانی که تمایل به راه اندازی وکسب و کار ویا برند سازی در حیطه فعالیت خودرا دارند آغاز به کار نمود.درواقع اتاق بازرگانی با برگزاری جلسات اموزشی،میزگردها و سخنرانی با ارتباطات ملی و بین المللی سعی در بالابردن اگاهی و مهارت های بانوان نموده است.
درحال حال حاضر عضویت در اتاق بارزگانی به سه صورت شرکتی،دانشجویی و فردی انجام میشود.

بخش بانوان کارآفرین اتاق بازرگانی ایران و سوییس  در راستای رسالت خود جهت ارتقای توانمندی های بانوان کار افرین جنوب شرق  در روز 22 مهر ماه در محل اتاق بازرگانی ایران و سوئیس تشکیل جلسه داد. در این جلسه که به علت رعایت پروتکل های بهداشتی  در فضای باز برگزار شد مدیر عامل شرکت گرنج ،بستر ارزش افرینی برای صنایع دستی و سرکار خانم شجاعی عضو هیئت مدیره موسسه مطالعات اجتماعی  جامعه نگاران برنا به بیان اهداف و رسالت خود پرداختند.

این جلسه به منظور شناساندن کسب و کار بانوان به شرکت های عضو اتاق و تبادل تجربه کاری میان بانوان به منظور شناسایی مشکلات موجود در زمینه کسب و کار و ارایه راهکار برای رفع آن برگزار شد.

موسسه مطالعات اجتماعی جامعه نگاران برنا در با گستره ای از اهداف اجتماعی و رویکرد توسعه همه جانبه در سال 1396 فعالیت خودرا اغاز و تیم حاضر از سال 1390 به شکل مستمر فعالیت داشته اند و در سال 1396 به شکل رسمی تحت عنوان موسسه مطالعات اجتماعی جامعه نگاران برنا ثبت گردید.

نگاه نو به پدیده های مدرن شهری و شناخت عمیق مسائل اجتماعی رسالت موسسه است. جامعه نگاران برنا با پیچیده انگاشتن مسائل ساده در پی فهم فرایند توسعه پایدار است که رویکردهای اقتصادی، اجتماعی، شهرسازی، حقوقی، مددکاری و کارآفرینی در این مجموعه در پی تلاش برای نقطه تلاقی علوم می باشد. نگرش بین رشته ای و توسعه محور در این مجموعه سعی در ایجاد توسعه درون زا دارد.
موسسه مطالعات اجتماعی برنا بیش از یکسال است که  به عضویت اتاق بازرگانی در امده و به تبادل تجارب با دیگر اعضای این مجموعه پرداخته است.
لازم به ذکر است موسسه مطالعات اجتماعی جامعه نگاران برنا تنها نماینده کرمان در اتاق بازرگانی ایران و سوییس است. ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان امیدواریم تااین حضور علاوه بر زمینه سازی برای  رشدو بالندگی برای بانوان کرمان زمین ،بستری جهت اتلا و ارتقای کیفت کاری زنان کارافرین را فراهم کند .

از همین نویسنده ...

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *