بانوان المپیکی

بانوان المپیکی ایران در المپیک 2020توکیو

در المپیک 2020 توکیو شاهد حضور بیشترین تعداد بانوان ایرانی در تمام ادوار این مسابقات بودیم.


نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان، فاطمه کرم‌زاده، هانیه رستمیان در تیراندازی، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار در کاراته، نازنین ملایی در قایقرانی، ناهید کیانی در تکواندو، فرزانه فصیحی در دوومیدانی و ثریا آقایی در بدمینتون ده   نماینده‌ ورزش زنان ایران درالمپیک  توکیو بودند و اکثرا اولین حضور خود در المپیک را تجربه کردند.اما متاسفانه حضور پرتعداد بانوان منجر به کسب مدال های پرتعداد نشد.
المپیک این دوره برای ایران با حاشیه هایی نیز همراه بود  از جمله این حواشی حضور دو بانوی ایرانی در تیم پناهندگان بودند.

از سوی دیگر زهرا نعمتی،فرزانه عسکری ، شهلا بهروزی راد، هاشمیه متقیان ,ساره جوانمردی,سمیرا ارم , رقیه شجاعی ,الناز دارابیان ،رایحه شهاب نیز بانوان پارالمپیکی اعزامی از ایران را تشکیل میدادند.
در نهایت کاروان پارالمپیک ایران با 12 طلا، 11 نقره و یک برنز در مکان دوازدهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفت این نتایج باعث شد تا بهترین عملکرد تاریخ تیم پارالمپیک ایران در این دوره از مسابقات رقم بخورد.
بانوان  پارالمپیک  ایران با کسب سه مدال طلا کارنامه درخشانتری نسبت به بانوان المپیکی از خودنشان دادند.ساره جوانمردی دررشته تپانچه بادی،هاشمیه متقیان در رشته  پرتاب نیزه ،زهرا نعمتی در رشته  تیروکمان ،بانوان طلایی این دوره از مسابقات بودند

کاروان ایران با 83 ورزشکار و مربی در 10 رشته ورزشی در این بازی ها حضور داشت. در حالی که کاروان کشورمان در دوره قبلی بازی ها در ریو 2016 با مجموع ۲۴ مدال ( ۸ طلا،۹ نقره و ۷ برنز) در مکان پانزدهم قرار گرفته بود.

اگر تمایل به خواندن  مصاحبه با خانم زهرا نعمتی را دارید میتوانید از طریق لین زیر اقدام کنید
http://zanoejtema.ir/news/1073
 مشاهده آرشیو نشریه زن و اجتماع

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *