استقلال مالی زنان

استقلال مالی زنان و جایگاهش در دنیای مدرن

با گذشت سالیان و تغییر در نگرش زنانه و مردان دیدگاه جهان به زنان و استقلال مالی انها دچار دگرگونی شد از طرفی با امکان اشتغال زنان در جامعه اختیار حقوق و درامد زنان تا حد زیادی به خود ایشان واگذار و طرز فکر سنتی که درآن زن حقوق خود را در اختیار همسرش قرار میگذاشت منقضی شد.
زمانی بود که زنان از مسائل مالی دور بودند و حتی اگه املاک یا ارثی به انها میرسید،اختیاری در دخل و تصرف آن نداشتند.
زنان مدرن این چنین مواردی را قبول نکردند و با در دست گرفتن مالی که خود به دست اورده بودند به استقلال مالی دست پیدا کردند اما استقلال مالی به این معنا نیست که فرد چقدر پول دارد بلکه شامل تمام موارد تصمیم گیری عاقلانه راجع به پول است.
برنامه ریزی و سرمایه گذاری خوب یکی از راهکارهای عنوان شده از سوی کارشناسان برای مدیریت مالی است.
صرفنظر از جنسیت هر فرد باید برای ثبات مالی خود تلاش کند تابر روی زندگی خودتسلط داشته باشد تا بتواند در مواجه با شرایط غیر مترقبه قادر به تامین نیاز های خود باشد این مسئله از این رو در زنان اهمیت بیشتری دارد که زنان مستقل میتوانند منبع الهام دیگر زنان باشند و اغلب این زنان اعتماد به نفس بیشتری با شرایط پیش بینی نشده روبرو می شوند.
در بسیاری از کشورهای توسعه یافته استقلال مالی زنان را یکی از شاخص های مهم و اثر گذار در ارتقای سطح زندگی بشماره آورده اند.زیرا اکثرخانم ها متاهل بخشی از درامد خود را به آموزش بیشتر و متنوع تر برای کودکان خوداختصاص می دهند و بانوان مجرد نیز به سرمایه گذاری و پس انداز علاقه بیشتری دارند.

 

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *