استفاده از سفیدکننده ها و نکات ایمنی هنگام استفاده از آنها

یکی از مطالعات اخیر نشان میدهد که استفاده از محصولات سفیدکننده، حتی یک بار در هفته، خطر ابتلا به بیماری انسدادی ریوی مزمن را حدود۳ برابر بیشتر میکند. حال با همه گیری بیماری کرونا و لزوم گند زادایی از سطح,رعایت نکات ایمینی هنگام استفاده از سفید کننده ها اهمیت بیشتری یافته است .
این ترکیبات در محصولات پاک کننده و شوینده رایج با بیماریهای تنفسی از جمله آسم مرتبط هستند: ترکیبات سفیدکننده، آمونیاک یا ترکیبات چهاراتمی آمونیاک (نوعی ضدعفونی کننده)، فتالات و بسیاری از ترکیبات آلی فرّار .
این موسسه میگوید که ترکیبات شیمیایی مضر میتوانند در محصولات برپایه سفیدکننده و ضدعفونی کننده ها وجود داشته باشند. مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا میگویند که این ترکیبات شیمیایی میتوانند از طریق پوست یا از طریق استنشاق به درون بدن راه پیدا کنند و اثرات مخربی داشته باشند. از آنجایی که بیشتر ما به طور منظم خانه هایمان را تمیز میکنیم، یاد گرفتن اصول صحیح و ایمنی لازم برای تمیز کردن بیخطر خانه ضروری است. متخصصان توصیه میکنند که موقع خانهداری حتما این نکات را جدی بگیرید:پوشیدن دستکش،لباس آستین بلند، عینک ایمنی، ماسک استاندارد و دیگر ابزارهای محافظتی و همچنین کار کردن در محیطی که دارای تهویه مناسب باشد. بعضی از محققان حتی میگویند که استفاده از جوش شیرین و سرکه به عنوان ترکیبات طبیعی و بیخطر، میتواند برای تمیز کردن بسیاری از سطوح خانه کافی باشد.

از همین نویسنده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *